Najważniejsze w życiu

Czy zdajemy sobie sprawę, jak rodzina jest w naszym życiu ważna, można by rzec, że jest wręcz najważniejsza, bo co innego ją przebije? Praca? Może i daje nam możliwości na spełnienie zawodowe, ale poza tym to niewiele nam daje, pieniądze, prestiż, ale na pewno nie daje oparcia, poczucia bezpieczeństwa i przede wszystkim miłości. Pamiętajmy, że jest ona potrzebna każdemu z nas, bo bez niej nie będziemy w stanie utrzymywać rodziny, ale też należy wiedzieć, że jest to zdecydowanie sprawa drugorzędna. W końcu pracę zawsze można zmienić, a rodzinę już nie za bardzo. To znaczy, nikt nie mówi, że nie można, bo i takie sytuacje miały miejsce, ale raczej się tego nie robi. Jeżeli nasza rodzina jest dla nas najważniejsza, jest nam niezwykle bliska i pokładamy w niej wszystko, a przede wszystkim nasze niespożyte pokłady miłości, to nawet do głowy nam nie przyjdzie, że my moglibyśmy ją zostawić. Wszystko zależy od tego, jak się dwoje ludzi dobierze, czy się rozumieją i jakie mają ideały.

Samotność

image Przecież są ludzie, którzy bardzo chętnie wybierają życie w samotności i jeszcze do tego twierdzą, że takie życie im pasuje. Może i ciężko jest t sobie wyobrazić, bo żyjąc tak samemu na świecie z pewnością nie byłoby łatwo. Wiadomo, że byliby przyjaciele, ale to nie jest to samo, co rodzina, bo ni mogą się z nami spotkać, a potem jednak wracają z powrotem do własnych rodziny, a my byśmy wówczas już zostali sami. Nie jest to na pewno dobre rozwiązanie, więc w takim razie dlaczego ludzie wybierają samotność, co nimi kieruje? My nie wierzymy w to, że można chcieć być samym, może raczej czegoś się boją, sami pochodzą z takich nieudanych, patologicznych rodzin i być może nie chcą w to wchodzić ponownie. Może i nie chcą robić własnym dzieciom tego, co ich w życiu spotkało, ale takim ludziom potrzebna jest zdecydowanie pomoc, a nie samotność. Oczywiście wielu ludzi lubi żyć w samotności, czy to jest dobre czy nie to już nie mnie oceniać, jednak nie warto jest zaglądać komuś do jego życia.

Ślub

image Jasne jest, ze jak się ludzie się kochają, to biorą ślub, ale czemu potem się rozwodzą, czyżby to nie była miłość? Miłość przecież potrafi być wieczna i nieprzemijająca, dlaczego w związku z tym nie była właśnie taka i w tym wypadku. Pewne jest to, ze każdy z nas zakładając własną rodzinę, poczynając od ślubu będzie zawsze miał nadzieję, że jego związek będzie wieczny i przetrwa wszystko, ale niestety nie ma na to recepty, nie ma na to żadnych leków, czy cennych i złotych rad. Każdy związek jest tak zupełnie inne, w końcu tworzą o zupełnie dwie i inne osoby i jak można się tu doszukiwać jakiś wspólnych cech? Nie bardzo się da, ale za to pamiętajmy, że im bardziej się dopasujemy, im bardziej będzie nam na sobie zależy i im więcej będziemy w stanie dla siebie poświęcić, to tym bardziej nasz związek może być trwały i może przetrwać wszystko. Przecież przez życie łatwiej jest przejść z kimś, niż samem, zawsze jakoś raźniej i o tym nie można zapominać.

Ważna rodzina

Dla każdego z nas, bez żadnego wątpienia najważniejsza jest za pewne rodzina. W końcu to jest podstawa naszego całego życia. Co my byśmy zrobili bez rodziny? No, byłoby ciężko, nie byłoby z pewnością zawsze na kim się oprzeć, bylibyśmy bardzo samotni i nie czulibyśmy się aż tak potrzebni i kochani, jak jest to zapewne obecnie. Pamiętajmy, że to w końcu my sami musimy sobie tak układać harmonogram naszego dnia, aby mieć jak najwięcej czasy dla rodziny, bo zapewne oni na to na pewno bardzo zasługują. Wszystko tak naprawdę opiera się na tym, ze jeżeli po prostu mamy zamiar żyć z nią w zgodzie, funkcjonować razem z nią, w niej i nie stracić jej chociaż, t konieczne jest na pewno to, aby poświęcać jej czas. Jest to wręcz bardzo wymagane, bo bez tego każda rodzina długo nie przetrwa, taka jest niestety prawda. Nie zapominajmy, że rodzina to w końcu organ, który my sami zakładamy, z którego to my pochodzimy i naprawdę zależy tylko od nas, czy my będziemy chcieli w niej funkcjonować, czy też nie.

Samemu czy w parze

image W sumie, to jak jest pięknie, miło i przyjemnie, to każdy się nadaje do związku, ale gorzej się dzieje wówczas, kiedy pojawiają się kłopoty, bo wtedy już nikt nie jest taki skory do ustępstw i do poświęcenia. Ludzie są niestety bardzo leniwi i zdecydowanie wolą brać, aniżeli dawać z siebie, a związek dwojga ludzi to jest właśnie poświęcenie i tym trzeba wykazywać się najbardziej jeżeli zależy nam na utrzymaniu naszej miłości. I niestety jeżeli ludziom nie chce się walczyć, to całe rodziny się rozpadają i nie jest to zapewne jakaś chwała, czy może też powód do dumy, ale takie są niestety realia i nie bardzo nawet mamy je jak zmieniać. Możemy jedynie tyle zrobić, żebyśmy starali się o utrzymanie naszego związku a jak najlepszym stanie. Zależeć powinno nam na tym, żeby z ukochaną osobą przeżyć w miarę możliwości całe życie. Dbajmy o to, pielęgnujmy to, w końcu każdy powinien chcieć żyć w parze, z drugą osobą, o tak jest łatwiej.